Part No:DESET4L200
Colour:
Brushed Nickel
Head Size:
200 mm
Items that support this product
Product Information
Crosswater MPRO Design Shower Pack with 200mm Head + Slide Rail Handset - Brushed Nickel
  • Range: Design
  • Product Code: DESET4L200
  • Finish: Brushed Nickel
  • Outlets: 2 Outlets
  • Valve Body Dimensions: (H)181 x (W)66 x (D)134mm
  • Overhead Shower Dimensions: (H)58 x (W)200mm
  • Shower Arm Dimensions: (H)60 x (W)340 x (L)110 x (D)20mm
  • Handset Dimensions (H)698 x (W)111 x (D)45mm
No questions about this product yet
Current Item