Part No:CBSET3C300
Colour:
Chrome
Head Size:
300 mm
Items that support this product
Product Information
Crosswater MPRO Crossbox Shower Pack with 300mm Head + Fixed Handset - Chrome
  • Range: MPRO
  • Product Code: CBSET3C300
  • Finish: Chrome
  • Outlets: 2 Outlets
  • Rough Box Dimensions: (H)199 x (W)166mm
  • Overhead Shower Dimensions: (H)58 x (W)300mm
  • Shower Arm Dimensions: (H)60 x (W)340 x (L)110 x (D)20mm
  • Handset Dimensions (H)205 x (W)28mm
No questions about this product yet
Current Item