Part No:CBSET4F200
Colour:
Brushed Brass
Head Size:
200 mm
Items that support this product
Product Information
Crosswater MPRO Crossbox Shower Pack with 200mm Head + Slide Rail Handset - Brushed Brass
  • Range: MPRO
  • Product Code: CBSET4F200
  • Finish: Brushed Brass
  • Outlets: 2 Outlets
  • Rough Box Dimensions: (H)199 x (W)166mm
  • Overhead Shower Dimensions: (H)58 x (W)200mm
  • Shower Arm Dimensions: (H)60 x (W)340 x (L)110 x (D)20mm
  • Handset Dimensions (H)698 x (W)111 x (D)45mm
  • Shower Arm Connections: G 1/2"
  • Overhead Shower Flow Rate: 26.5 l/min (at 3 bar)
No questions about this product yet
Current Item