Part No:MP48X1140MB
Product Information
Crosswater MPRO 480 x 1140mm Heated Towel Rail - Matt Black - MP48X1140MB
Product Details
  • Product Code: MP48X1140MB
  • Finish: Matt Black
  • Product Type: Heated towel rail
  • Width: 480mm
  • Height: 1140mm
  • BTU: 1607
  • Watts: 471
  • Tube Diameter: 22mm
  • Weight: 8.6kg
15 Year Guarantee
All measurements are approximate
Images are for illustrative purposes
Please note: Radiator valves sold separately.
No reviews about this product yet
How We Gather Reviews
No questions about this product yet
Dimension image
Current Item
Crosswater MPRO 480 x 1140mm Heated Towel Rail - Matt Black - MP48X1140MB  Profile Large Image
Crosswater MPRO 480 x 1140mm Heated Towel Rail - Matt Black