Part No:MP48X1140F
The stock status is Available Stock due 15th May
Available
Stock due 15th May
Items that support this product
View in Real Homes
Product Information
Crosswater MPRO 480 x 1140mm Heated Towel Rail - Brushed Brass Effect - MP48X1140F
Product Details
  • Product Code: MP48X1140F
  • Finish: Brushed Brass Effect
  • Product Type: Heated towel rail
  • Width: 480mm
  • Height: 1140mm
  • BTU: 1607
  • Watts: 471
  • Tube Diameter: 22mm
  • Weight: 8.6kg
15 Year Guarantee
All measurements are approximate
Images are for illustrative purposes
Please note: Radiator valves sold separately.
1 customer review
5 stars
1
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
1 stars
How We Gather Reviews
Wish it was the same finish as the other MPRO range
Mel from Wembley
No questions about this product yet
Dimension image
Current Item
Crosswater MPRO 480 x 1140mm Heated Towel Rail - Brushed Brass Effect - MP48X1140F  Profile Large Im
Crosswater MPRO 480 x 1140mm Heated Towel Rail - Brushed Brass Effect