Part No:PRO135DNC
The stock status is Low Stock
Low Stock
Items that support this product
Product Information
Crosswater MPRO Deck Mounted 3 Hole Set Basin Mixer - Chrome - PRO135DNC
Features
  • Brand - Crosswater
  • Colour/Finish - Chrome finish
  • Twin lever
  • Deck mounted
  • Manufactured from highly durable brass
  • With water flow regulator as standard
  • Regulated to 5LPM (litres per minute)
  • Ceramic disc cartridge
  • Deck mount drill hole diameter 35mm
  • Height: 187mm Projection: 135mm
  • Suitable for low pressure systems of 0.5 bar and above